Metoda RUŠ


Co je to RUŠ?

Metoda RUŠ ( Terapie RUŠ ) je technika práce s lidským podvědomím.
RUŠ je zkratka pro Rychlá a Účinná změna Skutečnosti s garancí, že změna je trvalá.
Je to nová, moderní, jednoduchá, praktická a věcná metoda pro každého, která bez oklik řeší skutečné příčiny současných, aktuálních problémů a to  rychle a úplně. Zároveň je šetrná ke klientovi; pomocí této metody se zcela zbaví řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým výsledkem. Je založena na starých známých principech a moderních poznatcích.
Zaměřuje se na vyhledání a odstranění negativních programů (přesvědčení, vzorců, bloků). Její velká přednost je v tom, že je velmi lehce naučitelná a použitelná. Snadno se ji učí dospělí i děti, kteří pak mohou pomáhat sobě i bez pomoci terapeuta. 

Kdy a jak vznikla?

Autorem této metody je Karel Nejedlý, který při její tvorbě čerpal z poznatků nabytých během svých pobytů v Indii a dlouholeté terapeutské praxe. Metoda spočívá v rozpouštění emocionálních a mentálních bloků uložených v naší psychice. Metoda je vhodná pro širokou veřejnost. Jedinou podmínkou použití je klientova chuť svůj problém opravdu vyřešit.

 

Pro koho je metoda vhodná?
Pro každého kdo chce pomoci:) Pomohla už mnoha lidem s nejrůznějšími problémy; i těm, kde jiní odborníci skládají zbraně. Pomáhá bez ohledu na věk. Spodní ani horní věková hranice není omezena. Funguje i u problematickým klientům, včetně osob pod vlivem psychofarmak."

 

Jakým způsobem se s ní pracuje?

Při terapii RUŠ v každém okamžiku víte, co se děje, pracuje se při plném vědomí (I terapeutova:) 
Cílenými otázkami se nejprve definují negace z podvědomí. V další části se tyto negace vyčistí. Úplně a trvale.
Ovšem pomoc lze jen tehdy, když se člověk sám, dobrovolně rozhodne svůj problém vyřešit.

Jak funguje?
Nejprve se řeší všechny „základní vztahy“ – rodiče, sourozenci, všichni partneři/partnerky. Tím se plošně vyřeší problémy klienta. Teprve potom řešíme konkrétní problémy – tedy pokud klient ještě nějaké má, což je málokdy. Představte si to, jako, že chceme uklidit loužičku v domě plného harampádí. Pojmenujeme tedy všechno to harampádí a pak se to najednou všechno uklidí (setře). V tu chvíli je i po naší loužičce:) V tomto spočívá asi největší rozdíl oproti regresní terapii (Hlubinné abreaktivní psychoterapii) či jiným technikám, při které se to harampádí musí čistit (odklízet) jedno po druhém a mnohdy se uklidí jenom ta loužička. Výsledek je mnohdy stejný, ale práce je pro klienta jednodušší, rychlejší, šetrnější, a bezpečná:)


Co se s ní dá vyřešit?
Prakticky jakékoli psychické či fyzické obtíže.  Problémy s partnery, členy rodiny, se zaměstnanci a dokonce třeba i s penězi.
Např. chybějící část těla vám sice nevrátí, ale klient se zbaví např. fantómových bolestí a to nejhlavnější – je šťastný i bez té části těla.
Samozřejmě také veškeré psychické problémy: jakékoli fobie - i sociální fobie, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, deprese, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnost, pocit vyhoření, psychospirituální krize, "temná noc duše", strach ze smrti, sebevražedné sklony, anorexie (nechutenství) - i mentální , bulimie, alergie, bolest hlavy i migréna, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka. 
Jsou to jen naše pocity, které nás nepříjemně ovlivňují. A ty se dají řešit úplně a navždy. Stačí jen uvěřit a chtít:)
Řeším s klienty jakékoli prožité trauma. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k němu došlo. Jestliže vám někdo ublížil, anebo vy někomu (například při dopravní nehodě, při přepadení, znásilnění), pak tuto zátěž vyřešíme úplně, jakoby se to nikdy nestalo. Přitom dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí, k prozření.
Všechno má totiž jasnou příčinu, NIC se neděje náhodou. Ikdyž "skeptika" těžko přesvědčite, že se slunce nepohybuje kolem země:)  


K čemu, že to vlastně vede?
Vede k prožívání šťastného, naplněného života. Ke svobodě. K hlubokému vnitřnímu klidu. Ke stavu bez myšlenek. K bezprostřednosti, k prožívání každého okamžiku naplno.
Vede k harmonickým vztahům – s okolím, se sebou, s vesmírem. Život je i úspěšný bez usilování.
Vede ke šťastnějšímu a spokojenému životu (ve všech oblastech) tím, že odstraní všechny negace, které nám způsobují nepříjemné pocity. Vede k uvědomění a zodpovědnosti za vlastní život.
Učí člověka vyznat se ve svých pocitech, uvědomovat si je, rozumět sobě.
Metoda RUŠ vede k hlubšímu pochopení souvislostí. Vede k vytvoření a rozšíření vnitřního prostoru – klidného, čistého, hlubokého.


Jak poznat, že je problém vyřešený?
Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech vašeho života – pak není co řešit :-).
Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka nebo zvířátko nebo sebe… jste v úplné pohodě, jste „nad věcí“.
Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – vaše. To se dá vyčistit úplně.


 

"Můžete změnit svůj život - záleží jen na Vás, jestli to pro sebe uděláte..."

Kontakt

Jan Boleslav - www.janboleslav.cz

bolda@email.cz

V předpolí 1303/1, Praha 10 - Vršovice

Působím převážně v Praze, Turnově a okolí (Liberec, Jablonec, Jičín) Po dohodě i jinde (Je však zapotřebí zajistit klidné místo kde nebudeme rušeni)

tel: 603 226 136

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode